skok na navigaci skok na obsah

Hlasoplet
Mužský vokální kvintet

 

Kdopa?Kdopa?

Petr „Břéťa“ Berchtold - 1. tenor

Petr „Břéťa“ Berchtold Absolvent Pedagogické fakulty ZČU v Plzni, následně ho zlákala práce v lidských zdrojích. Během studií zpíval stabilně v operním sboru DJKT v Plzni a ve sboru Nová Česká píseň. Rád hraje na kytaru či housle, příležitostně se věnuje soutěžnímu šachu. Vzhledem k jeho zálibě v ultralehkém létání panují v kvintetu obavy, aby se z něj nestalo kvarteto. Velmi soutěživý typ – nutno tedy dodat, že v rámci Hlasopletu mu patří ocenění „první ženáč“ a „první otec“.

 

Zdeněk Lahoda - 2. tenor

Zdeněk Lahoda Absolvent SPŠ výroby hudebních nástrojů v Kraslicích. Po pěti letech studia na PF v Plzni působí jako pedagog. Člen opery DJKT v Plzni. Zpíval též ve dvou rockových skupinách a několika sborech. V současnosti se věnuje autorské tvorbě ve dvojici s textařem Vilémem Dubničkou. Žádný strunný nástroj mu není dost cizí. V Hlasopletu upravuje repertoár a stará se o provoz kapely.

 

Viktor „Fido“ Fiedler - baryton

Viktor „Fido“ Fiedler Charakterizuje se jedním slovem - CHAMELEON, muž mnoha tváří a zájmů. Odmala veden k hudbě a sportu. Po studiu na Gymnáziu v Lovosicích nastoupil na Pedagogickou fakultu ZČU v Plzni, kde absolvoval v kombinaci oborů hudební výchova a psychologie. Zpíval ve sboru Nová Česká píseň a působil také ve sboru opery DJKT v Plzni. V současné době učí na 17. ZŠ a MŠ Plzeň. Mezi jeho největší záliby patří účinkování s Hlasopletem a Bridebandem, volejbal, fotbal, aikido, a hlavně dcera Maruška.

 

David Vaňáč - 1. bas

David Vaňáč Otevírá svým lyrickým hlasem basový prostor našeho kvintetu. Od dětství podporován v hudebním vzdělání, hra na klavír a na klarinet. Po absolvování Obchodní Akademie v Písku, kde vznikala jeho první vokální seskupení, se rozhodl studovat zpěv. Absolvent Konzervatoře v Plzni v oboru klasický zpěv, v současné době student Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze, obor zpěv. Člen operního sboru Národního divadla v Praze. Odborník přes notový zápis a úpravy. Píše lehce, ale těžké věci.

 

Radek Štědronský Shejbal - 1. bas

Radek Štědronský Shejbal Původně náhradník, který se v souboru rychle a rád zabydlel. Střídá se s Davidem na pozici 1. basu. Vystudovaný zpěvák ze soukromé Střední umělecké školy v Liberci. Působil 5 let v libereckém operním sboru, nyní je sólista Muzikálu a Operety DJKT v Plzni. Prošel dvěma folkovými kapelami a několika pěveckými sbory. Bohaté zkušenosti s různými druhy divadla. Podruhé ženatý, otec, dobrodruh, filosof experimentátor.

 

Jan Fraus - 2. bas

Jan Fraus Jeho hluboký bas uzavírá celou kompozici v polohách nejnižších. Na Pedagogické fakultě Západočeské Univerzity v Plzni absolvoval v kombinaci oborů hudební výchova a sólový zpěv. Člen operního sboru DJKT. Spolupracuje s několika sbory, kde se ujímá sólových basových partů. Držitel ceny Nadace 700 let města Plzně v hudební oblasti „Plzeňský Orfeus“ za rok 2007.

 

Newsletter